Patarimai, kaip teisingai prižiūrėti batus

Kaip teisingai prižiūrėti batus? 


Profesionalios avalynės priežiūros priemonės prailgins batų tarnavimo laiką ir padės išlaikyti prekinę jų išvaizdą. Deja, tyrimai rodo, kad avalynės priežiūrai Lietuvoje skiriama gana mažai dėmesio. Visuomenėje vyrauja iš anksčiau nusistovėjęs požiūris, kad visas problemas galime išspręsti naudodami įprastą batų tepalą. Vis dėlto, net ir pats kokybiškiausias tepalas, ypač šaltuoju metų laiku, negali užtikrinti tinkamos avalynės priežiūros ir apsaugos, juolab, kad paprastai jis naudojamas neteisingai, pvz., tepamas ant purvinų batų paviršiaus, norint paslėpti dėmes ir įbrėžimus.
Kalbant apie avalynės priežiūrą, egzistuoja vienintelė universali taisyklė – renkantis tinkamas priemones batų valymui, apsaugai ar kasdienei priežiūrai, būtina įvertinti tiek pačią avalynę ir jos medžiagas, tiek metų laiką ir oro sąlygas. 

PIRMASIS ŽINGSNIS – IMPREGNAVIMAS
Žinoma, kad įsigiję naujus batus norime jais džiaugtis kuo ilgesnį laiką! Jei norite atrodyti stilingai ir sutaupyti pinigų, avalynės priežiūra pradėkite rūpintis nuo pirmųjų dienų. Prieš audamiesi batus pirmą kartą, turėtumėte juos impregnuoti. Taip batus apsaugosite nuo drėgmės ir purvo. Priešingu atveju ant avalynės gali atsirasti baltų dėmių (nuo cheminių medžiagų, purvo ar druskos), be to, neimpregnuota avalynė kur kas greičiau dėvisi.
Primename, kad impregnuoti galima tik švarius ir sausus batus. Paprastai impregnavimo priemonė užpurškiama 3 kartus iš eilės, palaukiant, kol prieš tai buvęs sluoksnis visiškai nudžiūna ir įsigeria į batų paviršių. Kad minėtoji procedūra būtų atlikta tinkamai, rinkitės patikimo gamintojo impregnavimo purškiklį, pvz., „Shoeboy's“ NANO PROTECT – tai itin efektyvus produktas nuo drėgmės ir purvo, kurio aktyviosios sudedamosios dalys formuoja nanostruktūras ant avalynės paviršiaus ir suteikia jam efektyvią apsaugą nuo žalingo aplinkos poveikio. Naudojant šią priemonę, vanduo nuo batų paviršiaus paprasčiausiai nubėga, o purvas neturi galimybių prilipti. Tokiu būdu medžiagai suteikiama giluminė apsauga nuo išorės poveikio, tačiau išsaugomas pralaidumas orui. Purškimo funkcija užtikrina tolygų apsaugos paskirstymą, todėl prekine avalynės išvaizda galėsite džiaugtis dar ilgesnį laiką.

REGULIARIAI VALYKITE
Rekomenduojame batus valyti kiekvieną dieną, kai tik grįžtate iš lauko. Kad nuvalytumėte purvą, dulkes ir nešvarumus, rinkitės kokybiškas valymo putas, kurios atstos ir muilą, ir skalbimo miltelius, ir kitas buitines, tačiau avalynei visiškai netinkamas valymo priemones. Vienas populiariausių pasirinkimų – „Shoeboy's“ MULTI CLEAN intensyvus valiklis, tinkantis visoms avalynės medžiagoms, efektyviai šalinantis druskas, purvą ir nešvarumus. Kombinuota, apgalvoto dizaino šepetėlio ir kempinėlės galvutė sustiprina valymo poveikį. Priemonė efektyviai šalina ne tik purvą ir senus kremo ar spalvos sluoksnius, bet ir sunkiai išvalomas dėmes bei sniego kontūrus.
Odinei avalynei rekomenduojamos „Shoeboy's“ COMBI CLEAN & CARE ir DELICATE GEL avalynės priežiūros priemonės. Pirkėjų itin palankiai vertinamas „Shoeboy's“ DELICATE GEL tinka jautrios odos priežiūrai – tai itin švelnus valymo ir priežiūros gelis visų rūšių odai. Gelis lengvai šalina purvą ir palaiko natūralią batų išvaizdą.
Zomšinei avalynei rekomenduojame naudoti specialų valymo šepetėlį, kuris pašiaušia plauką ir neleidžia įsisenėti nešvarumams. Dėmes iš sausos verstos odos galima ištrinti su „Shoeboy’s” veliūro ir nubuko odos priežiūros priemone VELOUR NUBUCK CARE, kuri ne tik atnaujins ir suaktyvins avalynės spalvas, bet ir užtikrins patikimą apsaugą nuo drėgmės bei supurvinimo. Primename, kad šlapios ir drėgnos avalynės negalima dėti ant radiatoriaus, kadangi avalynės paviršius gali sutrūkinėti – leiskite avalynei išdžiūti kambario temperatūroje.

RŪPINKITĖS KASDIENE AVALYNĖS PRIEŽIŪRA

Kad avalynė kuo ilgiau išlaikytų savo formą, spalvą ir kokybę, naudokite specialias avalynės priežiūros priemones.

Odinių ir zomšinių batų priežiūra. Natūraliai odai rekomenduojama naudoti avalynės kremus, kurie ne tik pamaitina odą ir suteikia jai blizgesio, bet ir padeda kovoti su drėgme, purvu bei dulkėmis. Lygiai odai siūlome rinktis „Shoeboy's“ LEATHER CREAM arba LEATHER BALM produktus, kuriais ištepamas ir minkštu audeklu išblizginamas batų paviršius. Tai – universalus pasirinkimas visų rūšių lygios odos priežiūrai, apsaugai ir blizgesiui, maitinantis ir apsaugantis jautrią odą nuo drėgmės bei supurvinimo. „Shoeboy’s” produktai greitai ir lengvai atnaujina avalynės spalvas ir leidžia medžiagai kvėpuoti.
Verstą odą apdorokite neutralios spalvos ar spalvotais „Shoeboy’s” pieštukais VELOUR NUBUCK CARE, kurie akimirksniu atgaivins ir atnaujins avalynės spalvą. Tai profesionali priemonė, skirta veliūro ir nubuko odos priežiūrai, tinkanti visoms avalynės spalvoms ir spalvų deriniams, palaikanti avalynės kvėpavimo funkcijas ir impregnuojanti nuo drėgmės ir batų supurvinimo. Kadangi produktas neišskiria dulksnos, jį galima naudoti ir uždarose patalpose. Kai batai yra visiškai sausi, avalynės plaukelius pašiauškite specialiai verstai odai skirtu šepetėliu.
Ieškantiems universalaus sprendimo rekomenduojame išbandyti „Shoeboy's“ POWER CLEANER SET komplektą, tinkantį tiek lygiai, tiek verstai odai. Trejopo poveikio rinkinys, skirtas avalynės valymui, priežiūrai ir apsaugai nuo purvo. Greitai valančios putos šalina purvą, druskos ir vandens kontūrus, prižiūri medžiagą, apsaugo ją nuo drėgmės ir supurvinimo. Geresniam priemonės dozavimui ir paskirstymui naudojama speciali putų galvutė ir dviguba putplasčio kempinėlė. Tinklinio audeklo kempinėlė valo ir pašiaušia šiurkštintą odą.

Tekstilinių batų priežiūra. Priešingai nei odiniai batai, tekstilinė avalynė gali būti apsaugota nuo nešvarumų ir purvo, tačiau ji išlieka pralaidi vandeniui. Kadangi tekstiliniai batai greitai sugeria drėgmę, rekomenduojama naudoti purškiamas priežiūros priemones, valymo putas arba specialią kempinėlę, kuri leistų patogiai paskirstyti priežiūros ir valymo produktus. Nepamirškite, kad net ir būdama pralaidi vandeniui, tekstilinė avalynė vis tiek turi būti impregnuojama universaliu impregnantu, pvz., „Shoeboy's“ NANO PROTECT. Rekomenduojama batus impregnuoti pirmą kartą prieš avėjimą ir reguliariai 3–4 kartus per mėnesį. Prieš impregnuojant ar naudojant kitas avalynės priežiūros priemones, nuo batų paviršiaus būtina pašalinti purvą ir dulkes. Tai galite padaryti naudodami universalias „Shoeboy's“ COMBI CLEAN & CARE valymo putas.
Tekstilinei sporto ir laisvalaikio avalynei, taip pat – žieminiams, jodinėjimo ir slidinėjimo ilgaauliams batams rekomenduojame rinktis „Shoeboy's“ ACTIVE FRESH priemonę. Tai universalus produktas, tinkantis visų tipų batams, kurie yra avimi visą dieną. Priemonė užtikrina ilgalaikę ir efektyvią apsaugą nuo pėdų kvapo, turi dezinfekuojančių savybių. Aktyviai sportuojantiems žmonėms rekomenduojama įsigyti ir specialius vidpadžius, kurie padės išvengti nemalonaus kvapo.

Auksinės taisyklės. Kad avalynė tarnautų ne vieną sezoną, reguliariai ją impregnuokite. Tai viena pagrindinių batų priežiūros taisyklių. Impregnantai skirti avalynės apsaugai nuo aplinkos poveikio: purvo, druskų, drėgmės veržimosi pro siūles ar tiesioginių saulės spindulių.
Lietuvių pamėgtas batų tepalas apsaugos avalynę nuo blogo oro ir suteiks jai žvilgesio, pvz., skirtingų spalvų (juodos, šviesiai rudos, tamsiai rudos, neutralios) „Shoeboy's“ LEATHER CREAM kremas akimirksniu atgaivins avalynės spalvą, suteiks jai žvilgesio ir paslėps įbrėžimus (nemaišykite su „Shoeboy's“ MULTI COLOUR produktu, skirtu visų rūšių spalvotai lygiai ir lakinei odai). Nors batų tepalas naudojamas visais metų laikais, nepamirškite, kad esant itin lietingiems orams, papildomai rekomenduojama naudoti ir vandeniui atsparią priemonę, kuri apsaugos batus nuo permirkimo, dėmių ir druskos. 

RŪPINKITĖS KOMFORTU

Papildomos avalynės priežiūros priemonės skirtos kasdieniam avėjimo komfortui užtikrinti, pvz., „Shoeboy's“ SHOE STRETCH naudojamas avalynės ištempimui – priemonė greitai ištempia odą ir pašalina spaudžiančias vietas, užtikrindama ilgaamžį rezultatą. Tai idealus sprendimas naujai avalynei, apsaugantis nuo spaudimo ir pėdos nutrynimo.
Kiekvieną sezoną batus reikėtų ne tik gerai išvėdinti, bet ir pakeisti vidpadžius, ypač tuomet, jei su šia avalyne praleidžiate visą dieną arba sportuojate. Kadangi drėgmė susigeria batuose, norint išvengti blogo kvapo, rekomenduojame atnaujinti vidpadžius ir naudoti „Shoeboy's“ ACTIVE FRESH purškiklį, kuris naikina blogą kvapą ir turi dezinfekuojančių savybių.
Avėjimo komfortui siūlome išbandyti ir avalynės įklotes, pvz., „Shoeboy's“ LEATHER, kurios ne tik geriau prilaiko pėdą bate, bet ir mažina raumenų, sausgyslių ir raiščių apkrovą, užtikrina raumenų stabilumą ir prisideda prie viso kūno geros savijautos.
Vertinantiems klasikinę eleganciją ar, priešingai, – ieškantiems daugiau išskirtinumo siūlome rinktis iš plačios batų raištelių pasiūlos, derinamos prie individualių pirkėjų poreikių. 

TRUMPA AVALYNĖS PRIEŽIŪROS ATMINTINĖ
  • Laikykitės visų instrukcijų ir rekomendacijų, kurias Jums pateikia avalynės pardavėjas. Nepamirškite, kad tinkamai prižiūrima avalynė tarnaus gerokai ilgiau ir džiugins Jus savo išvaizda.
  • Impregnuokite naujus batus prieš audamiesi juos pirmą kartą.
  • Batus valykite kiekvieną dieną. Tai darykite sugrįžę namo, o ne prieš eidami į lauką.
  • Rūpinkitės avalynės priežiūra, tačiau venkite buitinių priemonių.
  • Impregnantas, kremas, batų tepalas ir kitos avalynės priežiūros priemonės naudojamos tik ant sausų batų.
  • Nedžiovinkite batų ant radiatoriaus – leiskite jiems džiūti kambario temperatūroje.
  • Pasibaigus sezonui, batus išvalykite, išvėdinkite, išpurkškite impregnantu ir tik tada sandėliuokite.
  • Siekiant išlaikyti pirminę avalynės formą, ilgaaulius batus reikėtų laikyti natūralioje jų padėtyje ir saugoti nuo aulo lankstymo.
  • Nepamirškite, kad avalynė sugeria drėgmę (dienos metu per pėdas žmogus netenka apie 20 ml drėgmės), todėl po avėjimo batus reikėtų bent 24 valandoms palikti kambario temperatūroje (rekomenduojama neavėti tos pačios batų poros kelias dienas iš eilės).
Paieška