Siekiant užtikrinti aukštą teikiamų paslaugų kokybę, danija.lt svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies). Išjungdami šį pranešimą arba toliau naršydami šioje svetainėje sutinkate su danija.lt slapukų naudojimo politika Privatumo politika ir slapukai
x

Kaip išsirinkti tinkamą batų dydį?

Kaip nesuklysti perkant avalynę internetu?

Pirkti internetu iš tiesų paprasta: per kelias minutes galima įsigyti visko, ko tik prireiktų – ir visai nesvarbu, ar kalbėtume apie kasdienes buities prekes, drabužius, namų ūkio reikmenis, išskirtinius aksesuarus ar prabangias dovanas. Iš kitos pusės, kol vienas prekes drąsiai krauname į krepšelį, dėl kitų suabejojame. Itin daug klausimų kelia avalynės įsigijimas. Daugelis pirkėjų bijo įsigyti netinkamo dydžio batus, su kuriais jausis nepatogiai. Tačiau nerimauti nereikėtų, – jei žinote savo pėdos dydį ir laikotės kelių laiko patikrintų taisyklių, įsigyti avalynę internetu bus visiškai nesudėtinga.

Naudodamiesi internetinės parduotuvės privalumais galite lengvai ir greitai palyginti kelias prekes tarpusavyje, rinktis iš plačios modelių ir dizaino pasiūlos ir užsisakyti batus, kurie atitinka Jūsų stilių ir gyvenimo būdą. Vis dėlto, galvodami apie dizainą, nepamirškite ir patogumo. Netinkamas batų dydis gali sukelti rimtų sveikatos problemų, pvz., net ir nedidelis pėdos spaudimas gali sutrikdyti kraujotaką ir skatinti pėdos ar kojų nagų deformaciją, taip pat – gausesnį prakaitavimą, nuospaudų ir pūslių atsiradimą ar net sukelti stuburo ar klubo sąnarių ligas. 

Kaip nesuklysti perkant internetu?

Pamatuokite pėdos ilgį. Jei žinosite savo pėdos ilgį centimetrais, bet kurioje internetinėje parduotuvėje lengvai ir greitai surasite tinkamo dydžio batus. Kadangi pasaulyje nėra vieningų avalynės dydžių standartų, paprastai internetinėse parduotuvėse pateikiamos ir universalios batų dydžių lentelės centimetrais, kurios padeda nepasimesti gausioje avalynės pasiūloje. Taip pat labai svarbu iš anksto pasidomėti, ar Jūsų pasirinktas gamintojas siūlo standartinius, ar kiek pamažinto / padidinto dydžio batus. FamClub parduotuvėje visą detalią informaciją galite rasti Dydžių gido puslapyje.

Atsižvelkite į batų formą. Kad batai būtų patogūs, būtina įvertinti ne tik jų dydį, bet ir formą. Tai ypač svarbu tuomet, jei perkate batus su smailėjančia nosimi – paprastai šios formos avalynė yra kiek mažesnė, todėl gamintojai rekomenduoja rinktis pusės ar net vienu dydžiu didesnius batus. Smailianosės avalynės reikėtų išvis atsisakyti, jei Jūsų pėda plati, kadangi eidami jausite kojos maudimą ir nuolatinį diskomfortą. Jums netiks ir batai, turintys jungiamą siūlę ties plačiausia pėdos vieta.

Batų dydį rinkitės pagal sezoną. Jei ieškote avalynės žiemai, rinkitės kiek didesnius batus, kadangi suspausta koja labiau šąla. Didesnę avalynę rekomenduojama pirkti ir šiltuoju metų laiku, kadangi vasarą, priešingai nei rudenį ar pavasarį, kojos kiek pabrinksta ir padidėja.

BENDROSIOS PIRKIMO INTERNETE TAISYKLĖS:

  •          Visuomet rinkitės tik patikimą, rinkoje gerai žinomą pardavėją ir iš anksto pasidomėkite prekės grąžinimo sąlygomis.
  •          Pasidomėkite papildoma avalynės informacija, pvz., kai kurie gamintojai siūlo pamažintus, kiti – padidintus batų modelius.
  •          Jei turite abejonių dėl avalynės dydžio, modelio ar medžiagų, susisiekite su pardavėju, kuris galės Jums suteikti visą reikalingą informaciją. 

Kaip teisingai pamatuoti pėdą?

Suaugusio žmogaus pėdos dydis gali keistis, priklausomai nuo jo amžiaus ar svorio, taip pat dėl metų ar paros laiko. Kad apsipirkimas nesukeltų rūpesčių ir galėtumėte įsigyti idealiai Jums tinkančius batus, išsimatuokite savo pėdos ilgį:

1. Pasiimkite baltą A4 popieriaus lapą, rašiklį ir liniuotę (arba metrą).

2. Padėkite popieriaus lapą ant lygaus paviršiaus, pvz., grindų, ir pastatykite pėdą.

3. Tas vietas, kur baigiasi Jūsų kulnas ir ilgiausias pirštas, pažymėkite taškais ar horizontaliomis linijomis.

4. Nukelkite pėdą ir išmatuokite atstumą tarp šių taškų ar linijų ir sužinokite savo pėdos ilgį centimetrais.

5. Tą patį veiksmą atlikite su kita koja, kadangi pėdų ilgiai gali skirtis.

DAR KELI PATARIMAI:

  •          Pėdas matuokite kiekvieną kartą prieš pirkdami naujus batus, kadangi bėgant metams ar keičiantis oro sąlygoms, keičiasi ir pėdų dydis bei forma.
  •          Visuomet matuokite abi pėdas. Tuo atveju, jei pėdų ilgiai skiriasi, avalynę rinkitės pagal didesnę pėdą.

Pėdas matuokite dienos pabaigoje, kadangi rytais pėdos būna kiek mažesnės.

Paieška