• Prisijungti

  Priminti slaptažodį?


  Registruotis
 • Neturite pridėtų mėgstamų produktų

Kaip prižiūrėti avalynę, kad ji džiugintų ne vienerius metus?

Tinkama avalynės priežiūra padės išlaikyti prekinę batų išvaizdą ir prailgins jų tarnavimo laiką. Ir priešingai, jei batų priežiūrai neskirsite reikalingo dėmesio, net ir pati kokybiškiausia avalynė greitai praras savo žavesį, o vėlesnis jos valymas taps gerokai sudėtingesnis. Kad išvengtumėte rimtesnių sunkumų ateityje, avalynės priežiūra pradėkite rūpintis nuo pirmųjų dienų. Iš tiesų užteks vadovautis vos keliomis laiko patikrintomis taisyklėmis ir naudoti kokybiškas, Jūsų avalynei tinkamas ir oro sąlygas atitinkančias priemones.

Kodėl svarbu avalynę impregnuoti?

Greičiausiai, apie impregnantus esate girdėję ne vieną kartą. Ši pardavėjų siūloma priemonė nėra tik bandymas padidinti pardavimus, – tai iš tiesų būtinas produktas, skirtas avalynės apsaugai nuo aplinkos poveikio: purvo, druskų, drėgmės veržimosi pro siūles ir tiesioginių saulės spindulių.

Impregnuoti batus reikėtų prieš aunantis juos pirmą kartą, o vėliau – bent kelis kartus per mėnesį. Taip užtikrinsite efektyvią apsaugą nuo išorės poveikio ir supurvinimo. Jei vengsite impregnatoriaus, nuo cheminių medžiagų, purvo ar druskos ant batų greitai atsiras baltų dėmių, be to, neimpregnuota avalynė kur kas greičiau dėvisi.

Impregnuoti reikėtų tik visiškai švarius ir sausus batus. Impregnavimo priemonę purškite 3 kartus iš eilės, palaukiant, kol prieš tai buvęs sluoksnis visiškai nudžiūna ir įsigeria į batų paviršių. Kad impregnavimas atitiktų šiam darbui keliamus reikalavimus, rinkitės patikimo gamintojo priemones, pvz., „Shoeboy's“ NANO PROTECT impregnatorius yra efektyvus ir pirkėjų pamėgtas produktas, kurio aktyviosios sudedamosios dalys formuoja nanostruktūras ant avalynės paviršiaus ir tokiu būdu apsaugo batus nuo drėgmės, purvo ir žalingo aplinkos poveikio. Paprasčiau tariant, dėl unikalių impregnatoriaus savybių vanduo nuo batų paviršiaus paprasčiausiai nubėga, o purvas negali prilipti. Purškimo funkcija užtikrina tolygų apsaugos paskirstymą. Naudojant šią priemonę, avalynei suteikiama giluminė apsauga nuo išorinio poveikio, tačiau, tuo pačiu, išsaugomas pralaidumas orui.

Kasdienė avalynės priežiūra

Auksinė avalynės priežiūros taisyklė sako, kad batus reikėtų valyti ne tik tada, kai jie išsipurvina – avalynę rekomenduojama valyti kiekvieną dieną, kai tik grįžtate iš lauko. Šiuo atveju reikėtų vengti lietuvių pamėgtų buitinių priemonių ir rinktis kokybiškas valymo putas, kurios atstos ir muilą, ir skalbimo miltelius. Vienas dažniausių pirkėjų pasirinkimų – „Shoeboy's“ MULTI CLEAN intensyvus valiklis, tinkantis visoms avalynės medžiagoms ir efektyviai šalinantis druskas, purvą bei nešvarumus. Kad būtų sustiprintas valymo poveikis, produktas turi kombinuotą, apgalvoto dizaino šepetėlio ir kempinėlės galvutę. Priemonė gali būti naudojama tiek purvo ar sniego kontūrų valymui, tiek seno kremo ar spalvos sluoksnio šalinimui.

Tyrimai rodo, kad bene labiausiai lietuvių pamėgta avalynės priežiūros priemonė yra batų tepalas. Ši priemonė iš tiesų apsaugo avalynę nuo blogo oro ir suteikia žvilgesio. Vis dėlto, neturėtumėte pamiršti, kad batų tepalas gali būti tepamas tik ant nuvalytų ir švarių batų ir jokiu būdu neturėtų būti naudojamas nešvarumams paslėpti. Kad būtumėte patenkinti rezultatu, rinkitės aukštos kokybės priemones, pvz., skirtingų spalvų (juodos, šviesiai rudos, tamsiai rudos, neutralios spalvos) „Shoeboy's“ LEATHER CREAM kremas akimirksniu atgaivina avalynės spalvą, suteikia jai žvilgesio ir paslepia įbrėžimus (nemaišykite: visų rūšių spalvotai lygiai ir lakinei odai rekomenduojama naudoti „Shoeboy's“ MULTI COLOUR). Paprastai batų tepalas gali būti naudojamas visais metų laikais, tačiau, jei už lango – itin lietingas oras, papildomai būtina naudoti ir vandeniui atsparią priemonę, kuri apsaugos avalynę nuo permirkimo, dėmių ir druskos. 

ODINĖ IR ZOMŠINĖ AVALYNĖ

Kad odinė avalynė atrodytų nepriekaištingai, naudokite specialiai odos priežiūrai skirtas priemones. Rekomenduojame rinktis universalius „Shoeboy's“ COMBI CLEAN & CARE ir DELICATE GEL produktus. Jautrios odos priežiūrai tinkantis DELICATE GEL gelis lengvai šalina purvą ir padeda palaikyti natūralią batų išvaizdą.

Jei renkatės natūralios odos batus, rekomenduojame naudoti specialius avalynės kremus, kurie pamaitina odą, suteikia jai blizgesio, padeda kovoti su drėgme, purvu ir dulkėmis. Puikus pasirinkimas lygiai odai – „Shoeboy's“ LEATHER CREAM arba LEATHER BALM priemonės, kurios, visų pirma, yra ištepamos ant batų paviršiaus, o tuomet, naudojant minkštą audeklą, yra išblizginamos ir suteikia puikų estetinį vaizdą. Šios priemonės yra universalus pasirinkimas, tinkantis visų rūšių lygiai odai, jos priežiūrai, maitinimui, blizgesiui ir apsaugai nuo drėgmės bei supurvinimo.

Jei įsigijote zomšinę avalynę, batų priežiūrai naudokite specialų valymo šepetėlį, kuris pašiauš plauką ir neleis įsisenėti nešvarumams. Jei ant verstos odos atsirado dėmių, jas galima ištrinti su „Shoeboy's“ veliūro ir nubuko odos priežiūros pieštuku VELOUR NUBUCK CARE (galite rinktis tiek neutralios spalvos, tiek spalvotus „Shoeboy's“ pieštukus). Primename, kad priemonė turi būti naudojama tik ant sausos odos. Pirkėjų pamėgtas produktas ne tik pašalins dėmes, bet ir atnaujins avalynės spalvą, užtikrins patikimą apsaugą nuo drėgmės bei supurvinimo. Kadangi produktas neišskiria dulksnos, jį galima naudoti ir uždarose patalpose.

Pirkėjams, mylintiems tiek lygios, tiek verstos odos avalynę, siūlome išbandyti universalų „Shoeboy's“ POWER CLEANER SET komplektą. Tai trejopo poveikio rinkinys avalynės valymui, priežiūrai ir apsaugai nuo purvo. Greitai valančios putos šalina purvą, druskos ir vandens kontūrus, užtikrina patikimą avalynės apsaugą nuo drėgmės ir supurvinimo. Kad priemonės dozavimas ir paskirstymas būtų tolygesnis, naudojama speciali putų galvutė ir dviguba putplasčio kempinėlė. Šiurkštintos odos pašiaušimui naudojama patogi tinklinio audeklo kempinėlė. 

TEKSTILINĖ AVALYNĖ

Tekstilinė avalynė, priešingai nei odiniai batai, net ir apsaugota nuo nešvarumų bei purvo, išlieka pralaidi vandeniui. Kadangi tekstiliniai batai greitai sugeria drėgmę, siūlome rinktis purškiamas priežiūros priemones, valymo putas arba naudoti specialią kempinėlę, kuri leistų tolygiai paskirstyti priežiūros ir valymo produktus. Tekstilinė avalynė, net ir būdama pralaidi vandeniui, vis tiek turi būti impregnuojama, pvz., universaliu impregnantu „Shoeboy's“ NANO PROTECT. Nepamirškite, kad prieš naudojant impregnatorių nuo batų paviršiaus būtina pašalinti purvą ir dulkes. Tai galite padaryti naudodami universalias „Shoeboy's“ COMBI CLEAN & CARE valymo putas.

Tekstilinei sporto ir laisvalaikio avalynei, taip pat – žieminiams ilgaauliams, jodinėjimo ir slidinėjimo batams rekomenduojame naudoti „Shoeboy's“ ACTIVE FRESH priemonę. Tai aukštos kokybės produktas, tinkantis visų tipų batams, kurie yra avimi visą dieną. Priemonė užtikrina ilgalaikę ir efektyvią apsaugą nuo pėdų kvapo ir turi dezinfekuojančių savybių, todėl puikiai tinka aktyvaus gyvenimo būdo žmonėms. 

Papildomos avalynės priežiūros ir komforto priemonės

 •          Avėjimo komfortui užtikrinti gali būti naudojamos įvairios papildomos avalynės priežiūros prekės, pvz., „Shoeboy's“ SHOE STRETCH priemonė, kuri greitai ištempia odą, pašalina spaudžiančias vietas ir saugo nuo pėdos nutrynimo.
 •          Jei norite pagyvinti avalynės dizainą, siūlome rinktis iš plačios batų raištelių pasiūlos, puikiai tinkančios įvairiems aprangos deriniams.
 •          Norint išvengti blogo kvapo, rekomenduojame ne tik kasmet atnaujinti vidpadžius, bet ir naudoti „Shoeboy's“ ACTIVE FRESH purškiklį, kuris naikina blogą kvapą ir turi dezinfekuojančių savybių.
 •          Be vidpadžių avalynės prekybos vietose galite rasti ir specialias įklotes, pvz., „Shoeboy's“ LEATHER, kurios ne tik geriau prilaiko pėdą bate, bet ir mažina raumenų, sausgyslių ir raiščių apkrovą, užtikrina raumenų stabilumą ir prisideda prie viso kūno geros savijautos.

Trumpa avalynės priežiūros atmintinė

 •          Laikykitės visų instrukcijų ir rekomendacijų, kurias Jums pateikia avalynės pardavėjas. Nepamirškite, kad tinkamai prižiūrima avalynė tarnaus gerokai ilgiau ir džiugins Jus savo išvaizda.
 •          Impregnuokite naujus batus prieš audamiesi juos pirmą kartą. Vėliau – 3–4 kartus per mėnesį.
 •          Batus valykite kiekvieną dieną, net jei ir nematote dėmių. Tai darykite sugrįžę namo, o ne prieš eidami į lauką.
 •          Rūpinkitės avalynės priežiūra, tačiau venkite buitinių priemonių, pvz., skalbimo miltelių.
 •          Impregnantas, kremas, batų tepalas ir kitos avalynės priežiūros priemonės naudojamos tik ant sausų batų.
 •          Nedžiovinkite batų ant radiatoriaus – leiskite jiems džiūti kambario temperatūroje.
 •          Pasibaigus sezonui, batus išvalykite, išvėdinkite, išpurkškite impregnantu ir tik tada sandėliuokite.
 •          Siekiant išlaikyti pirminę avalynės formą, ilgaaulius batus reikėtų laikyti natūralioje jų padėtyje ir saugoti nuo aulo lankstymo.
 •          Nepamirškite, kad avalynė sugeria drėgmę (dienos metu per pėdas žmogus netenka apie 20 ml drėgmės), todėl po avėjimo batus reikėtų bent 24 valandoms palikti kambario temperatūroje (rekomenduojama neavėti tos pačios batų poros kelias dienas iš eilės).
Grįžti į pradinį puslapį