• Prisijungti

  Priminti slaptažodį?


  Registruotis
 • Neturite pridėtų mėgstamų produktų

  Avalynė ir aksesuarai: ką rinktis ir kaip derinti?

  Itin griežtos aprangos derinimo taisyklės jau seniai užmirštos. Šiais laikais mada tapo liberali, o drabužių ir aksesuarų derinimas – individualiu sprendimu. Iš tiesų, pagrindinė mados taisyklė paradoksaliai teigia, kad taisyklės neegzistuoja. Tačiau išlieka vienas „bet“. Nors stilius yra kiekvieno pasirinkimas, už kurį seniai niekas nebebaudžia, vis dėlto, atrodyti patraukliai ir kūrybiškai yra gero skonio ženklas. Stiliui įgavus itin laisvą formą, ilgametę patirtį turintys stilistai kaip niekada dažnai sulaukia klientų klausimų, kaip derinti aprangą, aksesuarus ir avalynę. Išnykus griežtoms linijoms, kūrybinė laisvė tapo gana sudėtingu uždaviniu. Šiame straipsnyje aptarsime, kaip derinti aksesuarus prie batų ir kokių klaidų reikėtų vengti. 

  Universalios taisyklės

  Aksesuaras yra estetiškai patrauklus dirbinys, kurio tiesioginė paskirtis – būti derinamam prie aprangos ir papildyti Jūsų garderobą. Kitaip sakant, tai stilių formuojanti detalė, kuri paįvairina arba užbaigia žmogaus įvaizdį, o neretai – atspindi žmogaus asmenybę ir nuotaiką.

  Dešimtmečiais gyvuojanti taisyklė – batų ir aksesuarų (laikrodžio, diržo, rankinės, šaliko ir kt.) derinimas pagal spalvą. Nors moterys į šią taisyklę gali žiūrėti kiek laisviau, nepriekaištingam vyrų įvaizdžiui batų spalvos ir aksesuarų derinimas vis dar išlieka ypatingai svarbus.

  Ne paslaptis, kad lengviausia derinti juodos spalvos batus. Kadangi juoda nepasižymi atspalvių gausa, juodų batų ir aksesuarų pasirinkimas yra išskirtinai platus ir lengvai suderinamas. Konservatyvūs stilistai primena, kad verstos odos batai turėtų būti derinami prie tos pačios odos diržo ar kitų aksesuarų, tačiau šiandien šis sprendimas tampa vis mažiau populiarus.

  Rudos spalvos batai derinami gerokai sudėtingiau, kadangi čia susiduriama su itin dideliais atspalvių skirtumais. Žinoma, kad surasti avalynei identiškos spalvos rankines, diržus ar kitus aksesuarus yra sudėtinga. Šioje situacijoje stilistai rekomenduoja atskirti 3 pagrindinius atspalvius: tamsiai rudą, vidutinio tamsumo rudą ir šviesiai rudą, o renkantis aksesuarus laikytis vienos grupės derinių.

  Jei Jūsų avalynė yra nestandartinės spalvos, pvz., ryškiai raudona, mėlyna, pilka ar pan., derinti tos pačios spalvos aksesuarus būtų prasto skonio ženklas. Geriau rinktis skirtingas, bet tarpusavyje derančias spalvas, pvz., tamsiai mėlyni batai derės su pilkais aksesuarais, ryškiai raudona avalynė – su mėlynais ar pilkais deriniais.

  Nors laiko patikrintos taisyklės užtikrina Jūsų asmeninio stiliaus saugumą, vis dėlto vis daugiau stilistų pabrėžia, kad toks derinimas yra nekūrybiškas ir neįdomus. Geriausiu atveju, jis parodo Jūsų polinkį klasikiniams deriniams ir nenorą išsiskirti. Jei šis apibūdinimas neatitinka Jūsų asmenybės, siūlome pagalvoti apie kiek drąsesnius ir laisvesnius avalynės bei aksesuarų derinius. 

  Avalynė ir rankinės

  Batai ir rankinė – turbūt svarbiausias aprangos derinys, kuriam būtina skirti ypatingą dėmesį. Tinkamai parinktas komplektas apibendrina ir užbaigia mūsų įvaizdį. Net ir kuklūs, nebrangūs, mažiau žinomo prekės ženklo drabužiai atrodys puikiai, pasirinkus gerus batus ir prie jų derančią rankinę – tai akimirksniu suteiks tvirtumo ir pasitikėjimo savimi jausmą.

  Modernus, stilingas ir saugus sprendimas – juoda avalynė ir spalvota rankinė. Rinkitės šaltų atspalvių (mėlynos, pilkos, bordo ir kt.) rankines, kurios puikiai derės prie juodų batų. Jei nenorite žaisti spalvomis, tačiau savo įvaizdžiui vis tiek norite suteikti novatoriškumo, rinkitės tos pačios spalvos, tačiau skirtingų tekstūrų batus ir avalynę, pvz.: lakas ir versta oda.

  Jei visa Jūsų apranga yra orientuota į tą pačią spalvą, galite drąsiai rinktis žaismingos ar ryškios spalvos rankinę, kuri visam Jūsų įvaizdžiui suteiks akcento ir taps esmine pasirinkto derinio epicentru. Vis dėlto, šiuo atveju reikėtų prisiminti, kad akcentuoti reikėtų tik vieną detalę: arba batus, arba rankinę.

  Kad išlaikytumėte stiliaus vientisumą, neeksperimentuokite su skirtingoms aprangos kryptims priklausantiems batams ir rankinėms, pvz., jei renkatės pankroko batus, klasikinė rankinė atrodys neskoningai, todėl rekomenduojame įsigyti aksesuarą, puoštą metalo detalėmis ir papildantį Jūsų pasirinktą stiliaus derinį. Taip pat svarbu paisyti proporcijų. Jei renkatės itin didelę rankinę, ji visiškai nederės prie dailių aukštakulnių.

  Avalynė ir kuprinės

  Laikams keičiantis ir stiliui vis labiau laisvėjant, klasikines rankines ėmė keisti praktiškos kuprinės, kurias renkasi tiek vyrai, tiek moterys. Kuprines galima skirstyti į kelias atskiras kategorijas, priklausomai nuo to, kur einate ir kokius aprangos derinius renkatės.

  Vyriško stiliaus, neįpareigojančios kuprinės atrodo sportiškai, puikiai tinka prie laisvalaikio aprangos ir sportinių batų. Vis dėlto, tokia kuprinė moters įvaizdyje atrodys prastai prie aukštakulnių ar griežtai klasikinės avalynės.

  Struktūriškesnės, įvairiaformės kuprinės Jūsų stiliui suteiks laisvumo, todėl tai praktiškas pasirinkimas darbui, kuriam nekeliami griežti aprangos reikalavimai, ar laisvalaikiui mieste. Tokios kuprinės dailiai atrodo prie džinsų ir laisvalaikio avalynės.

  Beveik visais gyvenimo atvejais siūloma rinktis klasikinio stiliaus kuprines, kurios paprastai yra nedidelės ir nešiojamos ant vieno peties. Kuprinės gali skirtis savo spalva, medžiagomis, tačiau jos puikiai atrodys ir prie klasikinės avalynės, ir prie laisvesnio stiliaus aukštakulnių. Vis dėlto, moterims, kurios renkasi griežtos klasikos batelius, rekomenduojame rinktis „hibridines“ kuprines, kurios primena rankines, nes jas galima nešti už rankenos.

  Nors klasikinės vienspalvės kuprinės suteikia saugumo, siūlome nebijoti eksperimentuoti ir rinktis drąsesnių spalvų aksesuarus. Šiuo metu daug stilistų liaupsių sulaukia vienspalvės kuprinės, puoštos ryškiais ornamentais. Jeigu jaučiatės nedrąsiai laužydami laiko patikrintas taisykles, tačiau nenorite ir rutinos, rinkitės klasikinę, tačiau charakteringą raudoną spalvą. Tai madinga, kiekvienam sezonui tinkanti kuprinė, kuri suteiks išskirtinumo Jūsų aprangai. Tik, kaip ir minėjome anksčiau, nederinkite tokios kuprinės prie tos pačios spalvos batų – rinkitės artimas, vieną kitą papildančias ir tarpusavyje derančias spalvas. 

  Šalikai, pirštinės ir kiti aksesuarai

  Lengvi šalikėliai puikiai derės prie klasikinės rudens / pavasario aprangos ir suteiks Jūsų įvaizdžiui elegancijos. Tokie šalikai atrodo puikiai su klasikine avalyne ir aukštakulniais. Nesuklysite pasirinkę vienspalvius šalikėlius, tačiau šiuo metu itin populiarūs spalvingų raštų aksesuarai – derinkite juos prie vienspalvės aprangos ir nepamirškite, kad pasirinkus ryškiaspalvį šaliką, šiam ir reikės skirti didžiausią dėmesį, o avalynė neturėtų išsiskirti iš bendro aprangos komplekto. Universali taisyklė teigia, kad, jei Jūsų šalikas yra spalvingas ir ryškus, derėtų rinktis ramesnių spalvų aprangą (ir atvirkščiai).

  Jei norite savo įvaizdžiui suteikti daugiau ekscentriškumo, šalikėlį ir avalynę derinkite pagal žemiau pateiktą spalvų derinimo atmintinę. Tinkamai suderintos spalvos Jūsų įvaizdžiui suteiks skoningo kontrasto.

  Ilgi ir stori šalikai atrodys puikiai prie žieminės avalynės. Šie šalikai ne tik apsaugos nuo šalčio ir vėjo, bet ir taps puikia įvaizdžio detale. Ilgus šalikus galima nešioti laisvai, surišti kilpomis ar kitais būdais.

  Pirštines ir kepures prie avalynės derinkite taip pat kaip ir prieš tai aptartus aksesuarus. Svarbiausia – išlaikyti stiliaus vientisumą ir nederinti klasikinės avalynės prie sportinio stiliaus žiemos aksesuarų. Jei šaltuoju metų laiku norite atrodyti stilingai, niekuomet nesirinkite viso „šaltojo sezono“ komplekto – t. y. tos pačios spalvos, audinio ir rašto kepurės, šaliko bei pirštinių, nebent renkatės visiškai neutralių ir neišsiskiriančių spalvų gaminius. 

  Spalvų derinimo atmintinė

  •          Juodos spalvos avalynė visuomet derės su juodais, šaltų tonų arba ryškiaspalviais aksesuarais, tačiau renkantis pastaruosius, reikėtų nepamiršti, kad būtent jiems ir bus skiriamas didžiausias dėmesys, todėl reikėtų vengti ryškių aprangos derinių.
  •          Rudos spalvos avalynė turėtų būti derinama pagal tai, kuriai kategorijai ruda yra priskiriama: tamsiai, vidutinio tamsumo ar šviesiai, renkantis tai pačiai kategorijai priskiriamus rudos spalvos aksesuarus.
  •          Aukso spalvos avalynė derės su tamsiais ir šviesiais rudos atspalviais, švelniai melsva ir žalsva, vyšniniais tonais.
  •          Tamsiai mėlynos spalvos avalynė derės su juoda, pilka, bordo, tamsiai mėlyna ir žalia.
  •          Raudonos spalvos avalynė derės su smėlio spalvos, geltonos, tradicinės žalios, mėlynos, raudonos, tamsiai pilkos spalvos aksesuarais.
  Grįžti į pradinį puslapį